E martë, 24 Nëntor, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

paga

Rama krahason vitin 2006 me 2021: 56% më shumë fond të pagave në sektorin publik

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke krahasuar statistikat për rritjen e pagave nga viti 2006, deri në 2021-shin. Përmes një postiminë Facebook, Rama...

Mjeku Stroni: Rritja e pagave do të ndalte eksodin e bluzave të bardha drejt Gjermanisë

Për mjekun Gent Stroni, niveli i pagave të mjekëve në Shqipëri është problematike. Stroni u shpreh se kërkesa e rritjes së pagave për mjekët në...

“Paga minimale të arrijë në 30 mijë lekë”/ Rama tregon çfarë do ndodhë muajt e ardhshëm

Disa muaj para zgjedhjeve, kryeministri Rama ka thënë se sfida e qeverisë është që paga minimale të arrijë në 30 mijë lekë! Kreu i...

Rama: Do të rriten pagat për mjekët dhe mësuesit, do të përballen me një mision të vështirë

Kryeministri Rama ka deklaruar sot në Kuvend se do të ketë rritje pagash për mësuesit dhe mjekët. Ai tha se të dy këto profesione...

Transporti/ Si do të përfitohet paga sipas Paketës nr.3, përfitojnë 355 punonjës

Drejtoria e tatimeve ka bërë të ditur procedurën për përfitimin e pagës ndihmë për sektorin e transportit. Kjo masë vjen pas vendimit të fundit...

Zbulohet pasuria e Edi Ramës dhe familjes së tij. Ja sa u shtuan të ardhurat gjatë vitit 2019

Kryeministri Rama e ka shtuar pasurinë personale dhe të familjes së tij me dy burime kryesore. Paga si kreu i qeverisë shqiptare dhe shitjet...

Gjonaj: Do rrisim pagat e policëve të Burgjeve, njësoj me të Shtetit

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj deklaroi se paga e punonjësve në Policinë e Burgjeve do të rritet. Gjatë fjalës së saj në Kuvend, Gjonaj tha...

Në Shqipëri paga rritet me 8% për çdo vit më shumë shkollë

Shkolla dhe tregu i punës në Shqipëri nuk janë mirë të integruara me njëra-tjetrën, por studimet tregojnë se në çdo vit shkollë shpërblehet me...

Do ketë ulje pagash e pensionesh? Rama zbardh vendimin

Kryeministri Rama, ka reaguar në lidhje me propozimin e ish-ministrit Beqaj për uljen e pagave dhe pensioneve. Rama konfirmoi në një komunikim LIVE me qytetarët...

Rama: Durim ju lutem, të enjten plani gati për kompensimin e pagave

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook ka bërë me dije se të enjten do të jetë gati plani i garancisë financiare për...

Të fundit

Muka: Vaksina mund të vijë në fund të vitit tjetër në Shqipëri

Shpresat për kurimin nga Covid-19, janë bazuar të gjitha mbi zbulimin e vaksinës. Epidemiologu, Taulant Muka në një intervistë për ''RTV Ora'', ka treguar se...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Si funksionon tranzicioni në SHBA, lëvizjet e Biden deri kur të marrë detyrën

Duke filluar nga tani e deri në inaugurimin e tij më 20 janar, Presidenti i zgjedhur Joe Biden do të fillojë të ndërtojë administratën...

Nga 50 në 200 euro/ Si abuzohet me pacientët për ilaçin kundër Covid-19

Burim Gashi, 41 vjeç, të dielën është shtrirë në Klinikën Infektive në Prishtinë, pas përkeqësimit të gjendjes me koronavirus. Mjekët menjëherë i kanë thënë...

Kakërdhitë e Zagorisë, bariu i Skraparit dhe elita e gomerëve të Shqipërisë

Nga: Shpëtim Nazarko Shiko, po më thoshte një miku im i vjetër. Në Zagori, deri para pak vitesh, u krijuan kope të mëdha me bagëti....