E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Messi rikuperohet në kohë për sfidën në Champions ndaj Sitit

Ylli argjentinas Lionel Messi ka lënë pas dëmtimin, dhe është rikthyer të stërvitet me pjesën tjetër të skuadrës. Ky është një super lajm, dhe ndërsa ka entuziasmuar tifozët. Si pasojë e një dëmtimi në gju, 34-vjeçari mungoi në dy sfidat e PSG-së në kampionat. Këtë problem shëndetësor e ka hedhur pas krahëve, dhe Messi pritet të jetë gati për në Ligën e Kampionëve.

Parisienët do të kenë një sfidë mjaft të vështirë mbrëmjen e nesërme, aty ku do të presin në ‘Park D’Princ’ rivalët e Mançester Sitit. Në stërvitje ishin të pranishëm dhe Nejmar e Mbape, teksa mungon Serxho Ramos që nuk ka debutuar ende me fanellën e parisienëve.

Një lajm i mirë ky për trajnerin Poçetino, i cili gjen yllin e skuadrës për kompeticionin më të rëndësishëm europian, aty ku Messi ka vendosur jo pak rekorde.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...