E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

Juventus

Mungon shtrëngimi i duarve, por Buffon dhe Agnelli kanë vendosur gjithcka

Nuk pati shtrëngim duarsh për shkak të Koronavirusit, por Gigi Buffon dhe presidenti Agnelli kanë marrë së fundmi një vendim të madh. Duket se gardiani...

Në Itali të gjithë të çmendur pas tij, klubi anglez ka gati 70 milionë euro për Chiesa

Në një kohë kur skuadrat më të rëndësishme në Itali si Juventus, Inter dhe Milan kanë shprehur interes për Federico Chiesa, një emër i...

Prioritet në merkaton e verës, zbulohet “shënjestra” kryesore e Juventus

Mbrojtësi i djathtë maroken Achraf Hakimi është njëri prej objektivave kryesorë të merkatos së verës për Juventus. Mediat italiane raportojnë se futbollisti i Real Madrid,...

Legjenda e Italisë fiton betejën me kancerin, shërohet pas 17 muajsh

Një lajm fantastik ka qarkulluar ditën e sotme në mediat italiane. Bëhet fjalë për ish-futbollistin Gianluca Vialli, i cili pas një beteje 17-mujore me...

Milan gati të surprizojë dhe të lumturojë tifozët, nis kontaktet me objektivin e Inter dhe Juve

Milan gati të surprizojë të gjithë, teksa ka nisur bisedimet me agjentin e mesfushorit të Brescia, Sandro Tonali, për ta transferuar atë në “San...

Kriza nga koronavirusi, ja klubi i parë në Premier League që shkurton pagat

Sa më shumë koha kalon pa aktivitet, aq edhe më shumë vështirësihet situata ekonomike e klubeve të futbollit të cilat ishin mësuar të arkëtonin...

Te Juventus po fillojnë të mendojnë për merkaton, zbulohen 9 futbollistët që pritet të largohen

Ndonëse futbolli është pezulluar përkohësisht dhe ende nuk dihet se kur do të rinisë, drejtuesit e klubeve kanë filluar të mendojnë që tani për...

Rezultoi pozitiv me Koronavirus, Juventus nxjerr në shitje futbollistin

Daniele Rugani ishte futbollisti i parë i Juventus, që rezultoi pozitiv me koronavirus, duke futur në karantinë të gjithë ekipin. Megjithatë tashmë më e keqja...

Juventus,Higuain kthehet në shtëpi..e kërkon River Plate

Gonzalo Higuain kthehet në shtëpi. Asgjë në lidhje me lëvizjet e kohëve të fundit apo polemikat mbi kthimin e Pipitës në Argjentinë gjatë karantinës...

Lukaku shpërthen në akuza: U desh një juventin i infektuar që të ndalej futbolli

Përhapja e koronavirusit ka sjellë ndalesën e futbollit, por edhe ka tensionuar mardhëniet mes klubeve në Itali. Disa prej tyre mendonin se duhej vepruar...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT