E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Prej 1 korrikut pa skuadër, Kielini zbulon të ardhmen e tij

Mbrjotësi Xhorxho Kielini, i cili u shpall kampion i Europës, i ka hedhur poshtë të gjitha dyshimet për të ardhmen e tij, në prag të sezonit të ri futbollistik.

Ai deklaroi se është një futbollist i Juventusit, edhe pse në teori nuk kishte firmosur rinovimin me klubin dhe që nga 1 korriku ishte lojtar i lirë.

Gjatë ceremonisë se dekorimit të tij nga Bashkia e Livornos si qytetar nderi pas fitores së Europianit, Kielini ka thënë para mediave se çdo diskutim rreth kësaj teme ishte i mbyllur.

“Të hënën do të jem në Torino për të rifilluar, dua të ngre përsëri ndonjë trofe tjetër dhe të vesh një fanellë pa stemën e titullit do të jetë një stimul më shumë. Kam nevojë për ndonjë ditë tjetër pushim, pasi muaji i fundit ka qenë tronditës. Presidenti Anjeli ka thënë mjaftueshëm për çështjen e kontratës, të hënë do të jem atje për të rifilluar”, theksoi Kielini.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...