E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Juventus/ Agjenti i Dybala në Torino, karantinë pastaj bisedimet për lojtarin

E ardhmja e Paulo Dybalës po zien. Agjenti i tij Jorge Antun, siç parashikohet nga ‘calciomercato.it’, mbërriti në kohë në Itali dje në mbrëmje. Argjentinasi tani do të duhet të respektojë 10 ditë karantinë, pas së cilës takimet me Juventusin do të fillojnë të rihapin negociatat për rinovimin e kontratës, që skadon në qershor 2022 dhe qe tani është e ndaluar prej muajsh.

Vullneti i të gjitha palëve të përfshira është i qartë: të vazhdojnë së bashku. Dyshimet e një viti më parë tani janë një kujtim, klubi dëshiron të përqendrohet fuqishëm te argjentinasi dhe lojtari, nga ana e tij, nuk e ka fshehur kurrë dëshirën për tu lidhur me ‘Zonjën e Vjetër’ në planin afatgjatë. Është e parakohshme të flasësh për shifra, duke pasur parasysh se negociatat, në fakt, nuk janë ende atje ku duhet, por qëllimi për të arritur një marrëveshje sa më shpejt është i përbashkët. Për rreth dhjetë ditë, pritet të zbardhet e ardhmja e “Joya”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...