E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Juventusi gjen zëvendësuesin e Ronaldos

Juventusi ka rikthyer në shtëpi sulmuesin Moize Ken. Klubi bardhezi ka gjetur zëvendësuesin e Kristiano Ronaldos, i cili u transferua tek skuadra e Mançester Junajtid.

Lajmin e ka bërë publike vetë klubi bardhezi, teksa sqaron se 21-vjeçari vjen me formulën e huazimit 2-vjeçar, me të drejtën e blerjes nga Evertoni.

Italiani rikthehet sërish tek “Zonja e Vjetër”, aty ku hodhi hapat e parë dhe u rrit si futbollist profesionist.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...