E mërkurë, 19 Maj, 2021
14.5 C
Tirana

Etiketa

Kristiano Ronaldo”

Mbyllet ankandi për shiritin e Ronaldos, zbulohet çmimi sa është shitur

Shiriti i kapitenit të Portugalisë, Kristiano Ronaldo, është shitur të premten në ankand për shifrën e 64 mijë eurove. Të ardhurat që do të shkojnë...

Ronaldo drejt largimit, zbulohet sa kërkon Juventusi për portugezin

Juventusi po konsideron të ardhmen e yllit të saj, Kristiano Ronaldo, të cilit i mbaron kontrata në qershor 2022. Sipas “Il Corriere dello Sport”, nëse...

Zidan flet për një rikthim të Ronaldos

Thashethemet për një të ardhme larg Juventusit për Cristiano Ronaldon po shumohen çdo ditë pas lamtumirës në Evropë që ka sjellë disa të panjohura...

Ronaldo drejt largimit, Juventusi “piketon” ish-sulmuesin e Interit

Situata e pandemisë nuk i ka ndihmuar klubet e futbollit nga ana financiare të cilat duket se janë me humbje për shkak dhe të...

E bujshme/ Ronaldo i kërkon agjentit ta rikthejë te ish skuadra e tij

Kristiano Ronaldo mund të largohet nga Juventusi në fund të sezonit. Sipas asaj që raporton gazeta spanjolle “Don Balon”, kampioni portugez i ka thënë...

Ka një kockë më tepër dhe u shit për 20 topa, ja disa sekrete për Ronaldon

Në mos më i forti në historinë e futbollit, është pa dyshim mes më të fortëve. Kristiano Ronaldo përfaqëson rritjen dhe ecurinë e një...

Një ndër lojtarët më të mirë të historisë, Cristiano Ronaldo feston ditëlindjen

Një prej emrave më të njohur të futbollit feston sot ditëlindjen e tij të 36. Bëhet fjalë për futbollistin Cristiano Ronaldo, i cili ka thyer...

Ronaldo alien, por rekordi i shqiptarit me Juventusin duket i pakapshëm

Për Kristiano Ronaldon pseudonimet janë drejt fundit, pasi portugezi, edhe pse nesër feston 36-vjetorin e tij (do i festojë më datë 5 shkurt), vazhdon...

Ronaldo dhe Mesi refuzojnë një ofertë të “çmendur”, ja arsyeja e vërtetë

Kristiano Ronaldo ka refuzuar një ofertë të “çmendur” për një spot publicitar në Arabinë Saudite nga autoritetet e turizmit të vendit islamik. Oferta ishte për...

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...