E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Merkato/ Ronaldo vendos përfundimisht për të ardhmen e tij

Krsitiano Ronaldo do të qëndrojë edhe një vit te Juventusi, dhe do të respektojë kontratën e tij, e cila skadon në qershor të vitit 2020. Kështu raporton prestigjozja italiane ”Gazetta delo Sport”, sipas së cilës, pas mbarimit të kontratës, portugezi do largohet me parametra zero.

Ronaldo ka treguar një formë shumë të mirë këto kohë te Juventusi, pasi në dy vitet e fundit ka shënuar nga 29 dhe 33 gola, çka tregon një periudhë të mirë që po kalon 36-vjeçari.

Ai kërkohet që këtë verë nga Reali i Madridit apo edhe Manchester United , pasi trajneri i “Djajve” Solskjaer, ka deklaruar se shumë shpejt do ta kontaktojë portugezin.

Ndërkohë, Juventusi i ka kërkuar të rinovojë kontratën, por Ronaldo ka deklaruar gjithmonë se do ta mbyllë karrierën te Sportingu i Lisbonës nga ku është zbuluar si talent.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...