E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi.

Pas fitores së miqësores ndaj Çezenës me rezultatin 3-1, Nedved u pyet portugezi do të qëndrojë apo jo në Torino, edhe pse e ka kontratën deri në vitin 2022.

“Ai do të kthehet këtu, do të grumbullohet më datë 26 korrik dhe do të qëndrojë me ne”, tha Nedved për “Sky Sport” pas fitores së Juventusit në miqësoren me Çezenën. Paralelisht me këtë deklaratë që vulos vazhdimin e Ronaldos te Juventusi, ai ka folur edhe për Dibala dhe rinovimin e tij.

“Ne kemi kohën e mjaftueshme për rinovimin. Kerubini është në kontakt me menaxherin e tij. Di që do të vijë në Torino në ditët e ardhshme dhe do të ketë një takim. Është një kënaqësi të kesh në skuadër Dibala dhe CR7, ashtu si edhe t’i vendosësh të luajnë bashkë. Alegri ka shumë eksperiencë. Me siguri do ta tregojë. Ndërkohë, sot po përmirëson të rinjtë”, tha Nedved.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...