E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Ronaldo si Mesi, rinovimi me Juventusin mund të kalojë nga ulja e pagës

Kristiano Ronaldo  do të paraqitet rregullisht në grumbullimin e Juventusit më datë 25 korrik. Trajneri Masimiliano Alegri e pret krahëhapur, po ashtu si edhe shokët e drejtuesit.

Portugezi ka komunikuar me klubin dhe ka bërë të ditur padurimin e tij për t’u rikthyer në stërvitje. Kushdo që ka komunikuar me 36-vjeçarin, është i bindur për vullnetin e tij për të vazhduar qëndrimin në Torino.

Kontrata deri në vitin 2022 e mban të qetë Juven, por me sheikët e PSG-së dhe Florentino Perezin në mes nuk i dihet kurrë. Në Torino do të donin që qëndrimi i Ronaldos të shkonte përtej skadencës së kontratës, e parashikuar për vitin 2022.

31 milionë euro, që së bashku me taksat bëhen 60, janë shumë edhe për një superfuqi si “Zonja e Vjetër”, ndaj nuk do të ishte çudi që rruga e rinovimit të gjendej nën shembullin e Leo Mesit i cili përgjysmoi rrogën për Barcelonën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...