E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Infermieri që vodhi farmacinë e spitalit: Kisha borxhe dhe kredi për të larë

Nikolin Ciko, infermier pranë Urgjencës në Spitalin e Korçës, është vënë në pranga nga policia, pasi ka vjedhur dy herë farmacinë e spitalit Rajonal në Korçë.

Në datë 08.03.2021 dhe 30.08.2021, në farmacinë e Spitalit Rajonal Korçë ka vjedhur një sasi të konsiderueshme medikamentesh e pajisjesh mjekësore me vlerë mbi 1.000.000 lekë, të cilat shërbenin për trajtimin e pacientëve me COVID-19 dhe me sëmundje tumorale.

Infermieri Nikolin Ciko në deklaratën e tij në polici ka pranuar vjedhjet e kryera në spital. Ai ka thënë se ka kryer vjedhjet, pasi kishte borxhe dhe kredi për të larë.

Nikolin Ciko ishte infermier në urgjencë, dhe merrej me pacientët me COVID. Për këtë shkak, ai dyshohet se ua shiste këtyre pacientëve medikamentet e vjedhura.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Nga: Ben Andoni Në Shqipëri është e prerë dhe e menjëherë-pranueshme se nëse e thotë diçka apo e artikulon ambasadori i SHBA-së, atëherë deklarata ka...