E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Merkato/ Locatelli shkëlqeu me Italinë, pritet takimi me Juventusin

Drejtori i Përgjithshëm i Sassuolos paralajmëron Juventusin. Jeshilzinjtë diktojnë kushtet për të shitur Manuel Locatellin.

Një përballje e re mes Sassuolos dhe Juventusit do të mbahet së shpejti. Objektivi i takimit të ardhshëm midis dy klubeve do të jetë një marrëveshje për Manuel Locatellin. Mesfushori shprehu dëshirën e tij për t’u veshur bardh e zi, duke marrë përsëri oferta të tjera, si ajo e Arsenalit. Sidoqoftë, ‘Zonja e Vjetër’ pritet të jetë në gjendje të kënaqë bardhezinjtë, të cilët nuk duken të gatshëm të japin zbritje deri më sot.

Drejtori i Përgjithshëm i Sassuolos, Giovanni Carnevali, i cili foli për ‘paolobargiggia.it’ foli qartë, duke paralajmëruar Juventusin: “Nëse kushtet që ne kërkojmë nuk plotësohen, lojtari qëndron me ne. Ne sapo kemi mbledhur rreth 12 milionë nga shitja e Marlonit dhe nëse nuk e shesim Locatellin do të shesim disa lojtarë të tjerë. Berardi për shembull? Jo, jo për momentin sepse nuk ka kërkesa për Berardin. Dhe nëse Locatelli kërkon vetë që të mos qëndrojë? Ne nuk do të kemi probleme, por qetësia është e nevojshme për të menaxhuar situatën dhe për ta mbajtur lojtarin në mënyrë të barabartë … “.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...