E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Merkato/ Juventusi do lojtarin e Junajtidit, vlen 50 milion

Juventusi ka nevojë për një sulmues, pavarësisht se çfarë do të ndodhë me Kristiano Ronaldon, prandaj vëmendja kthehet te flaka e vjetër, tek një emër që ka qenë në pjatë dhemë parë: Antoni Martial. Francezi sapo është nxjerrë në shitje nga klubi i tij, Mançester Junajtid. Lajmi erdhi nga ‘Daily Star’, i cili flet për një vendim të marrë njëkohësisht me blerjen e Sanços nga Borusia Dortmund për rreth 80 milion.

Sipas të njëjtit burim, pas 25-vjeçarit nga Massy është vënë Totenhemi me Paraticin, megjithëse nuk mund të thuhet ende nëse ‘Spurs’ janë gati apo jo për të paguar 50 milion paund – rreth 58 milion euro – që kërkojnë ‘Djajtë e Kuq’.

Përveç çmimit, sigurisht jo i ulët, duhet të merret parasysh paga e vetë Martialit, diçka rreth 13 milion euro neto në sezon kundrejt një kontrate që skadon në qershor 2024.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...