E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Merkato/ Juventusi dhe Kaio Jorge, ja si qëndron e vërteta

Negociatat për të sjellë Kaio Jorge tek Juventusi vazhdojnë. Brazilianit do t’i skadojë kontrata me Santosin në 31 dhjetor.

Kaio Jorge vazhdon të zërë titujt e lajmeve rreth merkatos ditët e fundit. Juventusi është në pole position dhe mund ta sjellë brazilianin e ri menjëherë në Torino, pa pritur deri në janar 2022, kur ai mund të kalojë falas duke pasur parasysh skadimin e kontratës me Santosin të caktuar më 31 dhjetor 2021.

Trajneri i ekipit brazilian foli mbi këtë situatë në konferencën për shtyp: “Nëse ai qëndron këtu, qëllimi është ta përdorim padyshim” – fjalët e Fernando Diniz të raportuara nga ‘Globoesporte’ – “Kaio gjithmonë më ka thënë se do të donte të largohej nga dera, ai dëshiron që Santosi të shpërblehet dhe shpresoj që kjo të ndodhë. Ai dëshiron të ndahet mirë me klubin dhe tifozët. Ai është një lojtar i rëndësishëm, i vështirë për tu zëvendësuar, por ne gjithashtu kemi luajtur pa të. Megjithatë, shpresoj se ai mund të qëndrojë me ne deri në dhjetor ”.

Negociatat, ndërkohë, vazhdojnë: ne do të shohim nëse Satosi do ta mbajë lojtarin apo Juventusi do të vendosë ta sjellë atë në Europë menjëherë për ta futur nën tutelën e Masimiliano Alegrit dhe Kristiano Ronaldos.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...