E mërkurë, 21 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Etiketa

uefa

Maqedonia e Veriut luan “pisët”, ja si pritet rreshtimi i ‘Dardanëve’ (FOTO)

Një situatë aspak normale u krijua para ndeshjes vendimtare Maqedoni e Veriut- Kosovë, e vlefshme për “play-off”-in e Ligës së Kombeve.“Dardanët” e trajnerit Shaland...

Bojkoti i kampionatit, FIFA & UEFA: Mbështesim kërkesat e klubeve

FIFA dhe UEFA kanë reaguar për bojkotin e kampionatit të Kategorisë Superiore. Përmes një letre të dërguar Sekretarit të Përgjithshëm të FSHF-së, Ilir Shulku, dy...

Pesë zëvendësimet /UEFA: Rregulli do të aplikohet edhe për sezonin 2020-2021

UEFA ka vendosur që ta lërë në fuqi rregullin e 5 zëvendësimeve brenda një takimi, edhe për sezonin 2020-2021. Komiteti Ekzekutiv e miratoi për fazën...

“Libohova u zgjodh për t’i hedhur hi syve FIFA-s dhe UEFA-s”, Fidel Ylli: Duka me grupin e tij të dalin hapur

Fidel Ylli, deputeti i Partisë Socialiste, i ngarkuar në grupin negociator të qeverisë me përfaqësuesit e Ligës Profesioniste, ka folur së fundmi për mediat,...

Nuk ka më dilema, UEFA vendos për ndeshjen e Prishtinës në Europa League

Ekipi i Prishtinës ka pasur shumë probleme ditët e fundit, në prag të ndeshjes së vlefshme për kualifikueset e UEFA Europa League kundër Lincoln. Pas...

Frikë nga provokimi me dron ndaj Crvena Zvezdës, Tirana sinjalizon Policinë e Shtetit

Tirana ka njoftuar Policinë e Shtetit të marrë masat, pasi frika është për ndonjë incident gjatë sfidës së nesërme me Crvena Zvezdën, e cila...

Skënderbeu drejt falimentit, zbulohet plani për klubin e ri

Skënderbeu është në prag falimenti. Jo vetëm prej dënimit dhe shpenzimeve gjyqësore të pafundme gjatë këtyre viteve, por edhe sepse gjoba prej 1 milion...

Vendimi i UEFA-s, Superkupa e Europës do të luhet me tifozë

UEFA ka përcaktuar ndeshjen e parë që do të shënojë rikthimin e tifozëve në stadium, në arenën ndërkombëtare. Pas video-konferencës me sekretarët e 55 federatave...

UEFA merr vendimin për klubin e Prishtinës

UEFA ka vendosur që Prishtina të mos luajë në ndeshjen kundër Lincol Redit, pasi skuadra shqiptare ka dështuar në testet e COVID-19. Sipas Radio Televizionit...

UEFA-s nuk i del “inati” me Skënderbeun

UEFA ka përshëndetur vendimin e Gjykatës Federale të Zvicrës, që ka hedhur poshtë rekursin e klubit korçar, duke lënë në fuqi dënimin e rëndë...

Të fundit

Deti/“Anija është ofruar nga grekët”, Manjani lëshon paralajmërimin e fortë

Një ditë më parë, Greqia dhe Shqipëria ranë dakord që t’i drejtohen Gjykatës së Hagës për kufirin detar. Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka...

Brataj: Kur teshtijmë mund të nxjerrim deri në 1 milion spërkla

Muaj më parë diskutohej nëse duhej mbajtur maska edhe në ambiente të hapura. E ndërsa sot studiuesit janë mëse të bindur se maskat janë...

Shqipëri/ Sa kushton trajtimi i një të sëmuri me koronav*rus në kushte shtëpie

Trajtimi në shtëpi po u kushton pacientëve shqiptarë qindra mijëra lekë vetëm në një javë, duke i vënë seriozisht në vështirësi financiare. Sipas disa...

Shenjat që sot do të triumfojnë/ Horoskopi 21 tetor 2020

Dashi Do të keni kohë dhe dëshirë për të bërë gjëra që do t’ju përmirësojnë shëndetin dhe pamjen. Nëse keni marrë hua para nga një...

Diell dhe rritje temperaturash/ Parashikimi i motit, 21 tetor 2020

Moti në vendin tonë gjatë paradites paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në gjysmën lindore të...