E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

perjashtim

Mediat italiane: UEFA përjashton Realin, Barçën dhe Juventusin nga Champions-i

Mediat italiane kanë dhënë lajmin e bujshëm, se UEFA po përgatit përjashtimin nga Liga e Kampioneve, të tre prej skuadrave historike në kontinentin e...

Presidenti i Federatës Italiane: Juventusi drejt përjashtimit nga Seria A

Juventusi mund të përjashtohet nga Seria A, nëse nuk heq dorë nga Superliga. Kjo ka qënë ajo çfarë ka thënë Presidenti i Federatës Italiane...

Goditi arbitrin/ Komisioni i Disiplinës merr vendimin për lojtarin e Mirditës

Komisioni i Disiplinës ka njoftuar vendimet e fundit në lidhje me javën që lamë pas në kampionatin shqiptar. Vëmendja më e madhe ishte në Cërrik,...

Klubi europian përjashtohet nga kampionati, lojtari shqiptar mendon largimin

Klubi i njohur europian, Austria Vien, ka marrë një goditje të rëndë së fundmi, teksa është përjashtuar nga kampionati për sezonin tjetër. Gjithçka lidhjet me...

KPA përjashton 15 vjet nga drejtësia prokurorin Bilbil Mete

Kolegji Posaçëm i Apelit ka lënë në fuqi vendimit e Komisionit te Pavarur të Kualifikimit duke e përjashtuar për 15 vite nga sistemi i...

Përjashtimi i Lelit nga PS-ja, Shehi: Nuk iu bind Ramës

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, ka komentuar vendimin e kryeministrit Edi Rama, për të përjashtuar nga Partia Socialiste, kryebashkiakun e Vlorës,...

Thomas Strakosha mund t’i kushtojë Lacios përjashtimin nga Seria A

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane, ku raportohet se Lacio rrezikon përjashtimin nga Seria A. UEFA i ka ndaluar klubit që...

Ndalimi i qarkullimit/ Manastirliu: Ja kategoritë që përjashtohen

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka folur për masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Teksa shpjegoi urdhrin e ri...

Rregullorja e hekurt: Asnjë femër ruse në hotel, me përjashtim të kapitenit

Kur na ndajnë dhe pak ditë nga starti i Botërorit “Rusi 2018”, të gjitha kombëtaret janë duke u përgatitur maksimalisht dhe kanë vendosur rregullore...

PD kërkesë për përjashtimin e Pjerin Ndreut, Ruçi e hedh poshtë

Partia Demokratike i ka dorëzuar sot një kërkesë Byrosë dhe kreut të Kuvendit Ruçi për përjashtimin e deputetit Pjerin Ndreu për 10 ditë nga...

Të fundit

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-C*vid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...