E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Pas Alabës, Real Madrid kërkon të marrë një tjetër futbollist nga Bajern Mynih

Real Madrid dhe Bajern Mynih, janë dy klubet më legjendare në Europë, dhe marrëdhënia midis këtyre dy klubeve është majft e mirë. Kjo tregohet edhe nga fakti se të dyja skuadrat bëjnë merkato duke shkëmbyer lojëtarët.

Këtë gjë e bëri Real Madrid ditën e sotme, teksa nënshkroi me ish-mbrojtësin bavarez David Alaba. Por, tashmë klubi spanjoll kërkon një tjetër lojtar nga kampionët e Gjermanisë.

Sipas asaj që raporton media gjermane, BILD, madrilenët kanë filluar të bëjnë lëvizje të rëndësishme për të siguruar shërbimet e mesfushorit gjerman, Leon Goretzka.

Reali ka njoftuar lojtarin se interesohet për të, por thjesht duhet të presë edhe një vit. Goretzka është në vitin e fundit të kontratës dhe ashtu siç bëri Alaba para tij, ka refuzuar rinovimin me klubin e Bajernit pasi nuk është kënaqur nga oferta ekonomike që i kanë bërë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...

“Vëllezërit rrahin drejtorin e Kadastrës”, Lame zbulon vendimin për pronat

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar ndaj një lajmi ku thuhej se drejtori i Kadastrës së Elbasanit është dhunuar. Marrë shkas nga ky...

“Këta s’kanë turp”, mjeku rikthehet në detyrë pasi e shkarkuan

Mjeku Petrit Vargu, i shkarkuar nga detyra disa muaj më parë, do të rikthehet së shpejti në detyrë, pas vendimit të formës së prerë...