E martë, 20 Prill, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

bajern mynih

PSG-ja triumfon në aktin e parë, Bajernin e ndal Navasi

PSG-ja ka triumfuar në ndeshjen e parë të çerekfinales të Ligës së Kampioneve, teksa ka mposhtur në transfertë Bajernin e Mynihut. Padyshim lojtari i ndeshjes...

Champions, 21:00/ Bajerni pret Lacion, gjithçka mbi ndeshjen

Kampionët në fuqi hyjnë në fushë me një avantazh pothuajse të pakthyeshëm nga ndeshja e parë, pasi kanë mposhtur Lacion 4-1 jashtë. Kështu, bluve...

Transferime/ Bajerni i Mynihut mendon për mesfushorin e Atletikos

Mesfushori spanjoll Saul Niguez po kërkon largimin nga Atletiko Madridi këtë verë, sipas Diario AS. Me Diego Simeonen, mesfushori ka fituar dy Europa League, një...

Nuk është tifoz me Holandën/ Basha zbulon skuadrën e preferuar të futbollit

Shumëkush mund të mendojë se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është tifoz futbolli me Holandën për shkak se ka studiuar dhe jetuar atje,...

Alarm te Bajern Mynih, skuadra rrezikon karantinimin total

Plot katër lojtarë të Bajernit janë infektuar në 2021 nga COVIDi. Dy nga këta në javën që shkoi. A do të karantinohet skuadra kampione...

Vetëm 1 gabim në 120 ndeshje, Bajerni ka transferuar mbrojtësin e së ardhmes

Dajot Upamekano do të jetë një lojtar i Bajernit të Mynihut nga 1 korriku 2021. Mbrojtësi francez dhe kampionët e Gjermanisë kanë rënë dakord...

6 tituj në një sezon, Bajerni triumfon në finalen e Botërorit të Klubeve

Bajerni i Mynihut futet në histori. Skuadra gjermane e drejtuar nga Hansi Flik, mposhti me rezultatin 1-0, meksikanët e Tigres, në finalen e Botërorit...

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Bajerni afron mbrojtësin, gjen zëvendësuesin e Alabas

U mendua si një ide e largët, por tani duket se po konkretizohet gjithçka. Bayern Munchen do të afrojë në merkaton e verës mbrojtësin...

Të fundit

Von der Leyen: 95 mijë doza të vaksinave do të arrijnë në Kosovë nga maji

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursulua Von Der Leyen, ka konfirmuar se 95 mijë doza të vaksinave do të ndahen për Kosovën nga BE-ja duke...

Parandalimi i vrasjes së dyfishtë, Ardi Veliu falënderon policin Shkëlzen Tafa

Parandalimi i vrasjes së dyfishtë në bulevardin “Migjeni”, Drejtori Veliu falënderon punonjësin e Policisë Shkëlzen Tafa. Paraditen e sotme, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së...

Gazetarët pa Kufi: Gazetaria e besueshme e bllokuar në mbi 130 vende

Organizata Gazetarët pa Kufi (RSF) thotë se gazetaria që ajo e quan vaksinën kryesore kundër disinformimit, është bllokuar plotësisht ose pjesërisht në 73% të...

Kryesia federale e CDU-së mbështet Armin Laschet si kandidat për kancelar

Besniku i Angela Merkelit, Armin Laschet, i cili që nga janari është në krye të CDU-së, mbështetet tani nga kryesia e partisë edhe si...

KQZ/ Celibashi: Nuk tolerojmë asnjë komisioner, që vë në provë forcën e ligjit

Ilirjan Celibashi: “Po e nis me procesin e printimit të fletëve. Ne kemi përfunduar, kemi të magazinuar dhe kemi filluar ndarjen e fletëve të...