E premte, 23 Korrik, 2021
32.5 C
Tirana

Verner drejt largimit nga Çelsi, anglezët duan sulmuesin e Bajernit

Sulmuesi Timo Verner, mund të largohet nga skuadra e Çelsit vetëm pas dy sezonesh. Edhe pse anglezët fituan Champions League këtë vit, gjermani nuk ka mundur që të shkelqejë me paraqitjet e tij.

Destinacioni i tij mund të ishte rikthimi në Bundesliga, aty ku Bajerni i Mynihut e kërkoi por ai zgjodhi Çelsin.

Sipas asaj që raporton 90 min, klubi londinez nuk ka hequr dorë nga Robert Levandovski. Objektivi numër një për sulmin duket se është sulmuesi i fortë i Bajen Mynih.

Çelsi ka kontaktuar menaxherët e futbollistit polak për të diskutuar në lidhje me një transferim të mundshëm në merkaton e verës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kush janë mafiozët? SPAK verifikim tenderave në Fier

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK), ka thirrur për të dëshmuar deputetin Petro Koçi. Ky i fundit është thirrur nga SPAK, për...

Video/ Parakalimi i Shqipërisë në ceremoninë e hapjes në Tokio

U mbajt sot, nga ora 13:00, ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike. Mes ekipeve olimpike, kanë parakaluar edhe shqiptarët në pistën e Lojërave Olimpike...

“Përndiqte të renë, i dhunoi të atin”, policia arreston 29-vjeçarin

Një 29-vjeçar është vënë në pranga, pas denoncimit të një 23-vjeçareje e cila është ankuar se është përndjekur dhe dhunuar fizikisht nga ky shtetas,...

Episodi/ Kielini kujton momentin me Del Pieron “aty kuptova ç’është Juventusi”

“Shoku i ekipit që më bëri të kuptoj se çfarë do të thotë Juventus ishte Del Piero. Kur fituam kampionatin në Serie B, ai...

Merkato/ Transferimi i dytë më i shtrenjtë në histori? Guardiola do Harry Kane

Tuttomercato.web Bombë nga Anglia, në lidhje me të ardhmen e Harry Kane. Sipas The Sun, Manchester City ka Harry Kane në shënjestër dhe do t'i...