E premte, 23 Korrik, 2021
32.5 C
Tirana

Bajerni i Mynihut vendos: Asnjë futbollist nuk do paguhet mbi 20 milion euro

Pandemia e koronavirusit ka shkaktuar dëme të mëdha financiare në futboll, duke bërë që shumë klube të mëdha europiane, të reduktojnë pagat e lojtarëve, apo të mos përfshihen ë maerkato.

E njëjta gjë po i ndodh edhe klubit gjerman, Bajern Mynih, ku sipas prestigjozes ”SportBild”, kampionët e Bundesligës kanë vendosur që rrogat e lojtarëve të tyre, të mos jenë mbi 20 milion euro. Përjashtim, bën vetëm sulmuesi Robert Levandovsi, i cili merr më tepër.

Më pas në hierarkinë e skuadrës vjen boshti me lojtarë si kapiteni Nojer, Myler dhe Sane, të cilët bëjnë pjesë në këtë nivel (rroga + 15 milionë euro). Në grupin e dytë, janë rrogat nga 10-15 milionë euro dhe këtu përfshihen kontratat e Kimishit, Komanit dhe Gnabrisë.

Në grupin e tretë (5-10 milionë euro), është struktura e rrogave që përfshin Goreckën dhe Zylen. Dhe në grupin e fundit janë futbollistët që fitojnë deri në 5 milionë euro. Sipas “SportBild”, shumë prej lojtarëve që janë në plan për të rinovuar do të kërkojnë përmirësim të rrogave të tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Pas Alabës, Real Madrid kërkon të marrë një tjetër futbollist nga Bajern Mynih

Paralajmërimi nga SHBA: Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që njeh shkenca

Drejtoresha e Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA (CDC), Rochelle Walensky ka dhënë një paralajmërim të fortë, për rrezikshmërinë e variantin...

Studimi: Nëse doza e dytë merret pas 8 javësh, prodhohen më shumë antitrupa

Studiuesit në Britaninë e Madhe kanë zbuluar se një hendek më i madh kohor midis dy dozave të vaksinës Pfizer, bën që sistemi imunitar...

Turpi i Izraelit: NSO dhe Pegasus, rrezik për demokracinë në të gjithë botën

Nga Eitay Mack, Haaretz "Zemërimi" i Ben & Jerry është ajo që shumica e mediave, qeverisë dhe publikut izraelit kanë fiksuar gjatë 24 orëve të fundit,...

Merkato/ Milani nuk ngopet me pazar tek Çelsi, do të mbulojë Calhanoglunë

Milani thuhet se po bën presion për të nënshkruar me Hakim Ziyech fillimisht në formë huazimi nga Çelsi me mundësi blerjeje. Ziyech nuk arriti...

”Reforma në drejtësi”/ Ngjela: Pres të hetohen politikanë, ja cilët janë ata

Avokati i njohur, Spartak Ngjela deklaroi se tashmë që kanë kaluar 5 vjet nga miratimi i Reformës në Drejtësi, pret që të hetohen politikanë...