E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Mbappe drejt Real Madridit?

Real Madrid duket se nuk do të heqë dorë nga talenti francez i PSG-së. Gazetari i njohur spanjoll, Siro Lopez, ka konfirmuar se Real Madridi është duke punuar “ditë e natë” për ta bërë të mundur transferimin e Kylian Mbappe.

“Diario Sport” ka raportuar se Lopez beson se këtë verë vetëm Mbappe është objektivi i Real Madridit, dhe beson se blerja e tij, do të bënte një farë revolucioni te Reali, pasi tashmë ka një skuadër të mirë me lojtarë me përvojë dhe të rinj të talentuar.

“Real Madridi do ta transferojë Mbappen. Nuk është opinion, është fakt. Do të marrë kohë para se të bëhet zyrtare, ndoshta deri në gusht. Por s’do të ketë luftë për këtë me PSG-në”, tha Lopez.

As Reali, por as Mbappe asnjëherë nuk e kanë mohuar faktin se duan të shkruajnë histori së bashku, por deri më tani nuk ishte e shkruar blerja e francezit, që do të kushtojë jo më pak se 200 milionë euro, shifër vërtet e çmendur, sidomos me situatën që ndodhet e gjithë bota, me pasojat që po lë virusi COVID-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...