E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Ferrari i pakapshëm në Baku, Leklerk pole position për të dytën herë rradhazi

Ferrari ishte makina më  e shpejtë në Çmimin e Madh të Azerbajxhanit. Piloti monegask, Çarls Leklerk arriti të fitojë pole position në Baku, dhe do të niset i pari ditën e nesërme, gjatë garës.

Me kohën 1:41:218, Leklerk la pas 7 herë kampionin e botës Luis Hamilton, ndërsa nga vendi i tretë do të niset kryesuesi i kampionatit, Max Verstapen.

Vetëm një vend i 10-të për pilotin tjetër të mercedes, Valteri Botas, i cili vijon të zhgënjejë me paraqitjet e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...