E diel, 22 Maj, 2022
20.5 C
Tirana

Merkato/ Reali gati për transplant, në listë dhe Kessie me Dybalan

2022 ka të ngjarë të jetë një vit i ndryshimeve të mëdha për futbollin. Ka disa lojtarë që do të hyjnë në vitin e fundit të kontratës së tyre dhe që kanë vështirësi në rinovimin e marrëveshjeve aktuale me ekipet përkatëse. Një situatë që do t’i përshtatej Real Madridit, që mund të futej bindshëm në treg.

Modric, Marcelo, Isco dhe Bale janë të parët që do të largohen dhe tani madrilenët duan sa më shumë afrime me parametër zero për kompensim. I pari është Kylian Mbappe, i cili do ta mbyllë kontratën e tij në qershor të vitit të ardhshëm nëse nuk merret që këtë verë.

Me të gjithashtu Eduardo Camavinga dhe Leon Goretzka, dy profile të tjerë shumë interesantë për Carlo Ancelottin, si dhe Paul Pogba dhe Franck Kessie. Mesfushori i Milanit e bëri të qartë se rinovimi i tij është një formalitet, por ndërkohë tratativa është ngadalësuardhe sipas ‘DonDiario’ Paul Dybala gjithashtu mund të përfshihet në këtë listë të synimeve ​​të Madridit.

Këta emra përfshijnë gjithashtu Niklas Sule, John Stones, Andreas Christensen dhe Mathias Ginter, por është e qartë se dy emrat që janë më joshës për tregun për momentin janë ata nga Serie A, (përveç Mbappesë). Të dy, si Kessie dhe Dybala, megjithatë, tani janë afër rinovimit të kontratës: për argjentinasin, pas kthimit të Allegrit, është tashmë një formalitet që mund të zgjidhet edhe para fillimit të kampionatit, të përqëndrohet vetëm në fushë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...