E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara.

Kampionët e Europës janë klubi që ka bërë më shumë tentativa konkrete për sulmuesin norvegjez. Kanë provuar të përfshijnë në operacion disa lojtarë, si Ziyech dhe Abraham.

Megjithatë, për momentin, Blutë nuk kanë patur sukses dhe Borussia Dortmund nuk heq dorë nga kërkesa 175 milionë euro.

Verën e ardhshme do të hyjë në fuqi klauzola prej 75 milionë eurosh e pranishme në kontratën e lojtarit.

Haaland nuk do të lëvizë këtë verë, Konfirmimi ka ardhur nga drejtori sportiv i Dortmund, Sebastian Kehl, në një intervistë së dhënë për Bild:

“Do të jetë një lojtar i yni edhe pas 31 gushtit. Kur kemi negociuar për Malen me Mino Raiola-n nuk ka patur përshtypjen se do të takoheshim përsëri për të folur për Haaland”, ka thënë Kehl.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

FSHF i nxori audio-përgjimin, Veliaj: U qëndroj një për një atyre që kam thënë!

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit të publikuar sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, në të cilën...

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...