E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

erling haland

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Levandovski-Haland, Bajerni po projekton sulmin “atomik”

Kontrata e Robert Levandovskit te Bajerni i Mynihut skadon në fund të qershorit 2023, por disa ditë më parë në mediat gjermane qarkulloi një...

Haland te Bayern? Raiola ”kërcënon” Borussian e Dortmundit

Mino Rajola kërkon me çdo kusht që ta transferojë Elring Halandin në një skuadër të madhe. Për këtë arsye ai ka kërcënuar klubin e...

Doni Haaland? Paguani 35 milion euro në sezon

“A doni Haaland? Vendosni në pjatë një pagë prej 35 milion euro neto në sezon”. Kjo është ajo që – sipas raportimit nga ‘Goal.com’ –...

Levandovski elozhe Halandit: Mund të bëhet i miri në botë

Edhe pse konkurrenca mes dy bomberave është e madhe, kjo nuk ka ndaluar Robert Levandovski të flasë me superlativa për Erling Haland. Leva sheh te...

E ardhmja e Erling Haland? Babai dhe agjenti i tij mbërrijnë në Spanjë (Video)

E ardhmja e sulmuesit të Borusia Dortmund, Erling Haland, po fillon të marrë drejtim, teksa në rrjetet sociale po qarkullon një video e babait...

E duan Real Madrid dhe Barcelona, talenti Erling Haland zbulon të ardhmen

Talenti 20-vjeçar, Erling Haland ka folur për të ardhmen e tij nga grumbullimi me kombëtaren norvegjeze në Marbeja. Sulmuesi i Dortmundit, i cili po monitorohet...

E kërkojnë klubet e mëdha europiane, Dortmundi vendos çmimin për Erling Haland

Erling Haland është një nga emrat më të lakaur në merkato, ku shumë ekipe duan të kenë pjesë të tyre norvegjezin. Fillimisht u përfol se...

Mbappe-Haalnd/ Po nis një epokë tjetër në futboll Ronaldo-Messi

Tani që kanë dalë të dy nga Liga e Kampionëve, pas një periudhe të gjatë duke ndarë pothuajse të gjithë trofetë dhe majën e...

64 gola në 37 ndeshje/ Kushëriri i Erling Haland po i “çmend” të gjithë (Video)

Kushëriri i sulmuesit të Dortmundit, Erling Haaland, Albert Tjaland është gjithashtu një makineri golash, duke bërë të mendosh se në gjenet e familjes së...

Të fundit

Kina miraton një ligj të ri: Stop mësimit intensiv pas shkollës

Kina ka miratuar një ligj arsimor që synon të zvogëlojë presionin e detyrave të tepërta të shtëpisë dhe mësimit intensiv pas shkollës, thonë mediat...

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...