E diel, 16 Janar, 2022
15.5 C
Tirana

E duan Real Madrid dhe Barcelona, talenti Erling Haland zbulon të ardhmen

Talenti 20-vjeçar, Erling Haland ka folur për të ardhmen e tij nga grumbullimi me kombëtaren norvegjeze në Marbeja.

Sulmuesi i Dortmundit, i cili po monitorohet nga Real Madrid, Barcelona dhe gjigandë të tjerë Europianë, tha se nuk është ky momenti i duhur për të marrë vendime për të ardhmen, shkruan Football24 News.

”Kam ende edhe 3 vite kontratë dhe nuk jam i shqetësuar për këtë”, u shpreh ai.

Së bashku me Mbapenë, i riu është në rrugën për t’u bërë ylli i ardhshëm i futbollit europian gjatë dekadës së ardhshme. Megjithatë, ai tregohet modest kur flitet për Ronaldon dhe Mesin: “Ata janë ende shumë larg”.

Haland vijoi formën e tij fantastike edhe në fundjavë, me dopietën ndaj Këlnit, por Dortmundi nuk shkoi më tepër se një barazim 2-2.

I pakënaqur nga loja e skuadrës, ai hyri i zemëruar në tunel, pasi i flaku fanellën lojtarit spanjoll Horge Mere. Mere, i cili i kishte kërkuar atij fanellën, nuk mori as një shtrëngim duarsh.

“Isha shumë i zemëruar pas ndeshjes, bëra një gjest të gabuar duke i hedhur fanellën lojtarit që e kërkoi dhe i kërkoj ndjesë për këtë”, tha Haland.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...