E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

e ardhmja

E ardhmja e Erling Haland? Babai dhe agjenti i tij mbërrijnë në Spanjë (Video)

E ardhmja e sulmuesit të Borusia Dortmund, Erling Haland, po fillon të marrë drejtim, teksa në rrjetet sociale po qarkullon një video e babait...

E duan Real Madrid dhe Barcelona, talenti Erling Haland zbulon të ardhmen

Talenti 20-vjeçar, Erling Haland ka folur për të ardhmen e tij nga grumbullimi me kombëtaren norvegjeze në Marbeja. Sulmuesi i Dortmundit, i cili po monitorohet...

Ministrja Evis Kushi: “E shkuara gur themeli për njohjen e të ardhmes”

Marrëveshje bashkëpunimi MASR – AIDSSH / Ministrja Evis Kushi: "Duke njohur të shkuarën mund të gjejmë rrugën e duhur drejt të ardhmes" Ministrja e Arsimit,...

Sa është numri aktual, dhe ç’do të ndodhë me popullsinë e botës në të ardhmen

Deri në korrikun e vitit 2020, Toka banohej nga afërsisht 7.8 miliardë njerëz. Popullsia globale, është më shumë një vlerësim i numrit të përgjithshëm...

Buxheti 2020: E ardhmja e Tiranës e varur nga “shitja” e hapësirave për ndërtim

Sa do të paguajnë banorët dhe bizneset e Tiranës për hapësirën, pastrimin, parkimin, arsimin etj në vitin 2020. Taksa e ndikimit në infrastrukturë pritet...

Merkel: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në Evropë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha sot se e ardhmja e vendeve të Ballkanit Perëndimor është në drejtim të Evropës. Në një fjalim të saj në...

E ardhmja e Evropës vendoset nga periferia e saj

“The Economist” Në datat 23 deri 26 maj, evropianët po votojnë për të zgjedhur parlamentin e ri të Bashkimit Evropian. Por ku qëndron gjilpëra e...

Basha përkujton revoltën në Qafë Bari: E ardhmja e Shqipërisë në udhëkryq!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka përkujtuar sot 35-vjetorin e revoltës së Qafë-Barit. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se kjo revoltë tronditi diktaturën dhe përhapi...

Integrimi dhe negociatat/ Soreca: E ardhmja janë të rinjtë, të gjendet dialogu mes palëve politike

Në bisedë për DW, Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca flet për fokusin e Javës Evropiane, procesin e reformës në drejtësi, krizën politike...

Presidenti Meta: E ardhmja e Ballkanit nuk është ndryshimi i kufijve

Presidenti Ilir Meta ka theksuar se e ardhmja e Ballkanit nuk është ndryshimi i kufijve, por heqja e tyre. Këtë deklaratë, Meta e bëri...

Të fundit

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar si zakonisht në emisionin ‘Pika mbi i’ në Neës24, gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...

Veprim i ngutshëm, por dinakëri taktike

Nga Mentor Nazarko, /panorama.al/ Nisja e procedurave nga ana e PS-së për shkarkimin e Presidentit Meta, ngjan sa relativisht e ngutshme, po aq dhe e...