E diel, 16 Janar, 2022
2.5 C
Tirana

E ardhmja e tij në dyshim, zbulohet kërkesa e Strakoshës në drejtim të Lacios

E ardhmja e portierit të Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha me Lacion është ende në dyshim.

Gardiani kuqezi i cili është në skadencë kontrate në qershorin e vitit 2022, pas katër sezonesh si titullar i padiskutueshëm tani e sheh veten një rezervë e Pepe Reinës.

Sipas të përditshmes sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, Strakosha do të kërkojë në fundin e sezonit që të largohet nga kryeqyteti italian për të gjetur një skuadër tjetër që ia garanton vendin e titullarit.

Portieri 26-vjeçar në këtë sezon në të gjitha kompeticionet është aktivizuar në total në 9 ndeshje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...