E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Doni Haaland? Paguani 35 milion euro në sezon

“A doni Haaland? Vendosni në pjatë një pagë prej 35 milion euro neto në sezon”.

Kjo është ajo që – sipas raportimit nga ‘Goal.com’ – Mino Raiola dhe babai i Erling Braut Haaland i dhanë një klubi të Premier League që ditët e fundit i është drejtuar qendërsulmuesit të Borussia Dortmund duke e joshuar për t’u transferuar.

Më shumë se Cristiano Ronaldo dhe madje edhe më shumë se Neymar, sulmuesi norvegjez ka pretendime shumë të rëndësishme ekonomike për të ardhmen e tij dhe midis verës së ardhshme dhe asaj të vitit 2022 – kur mund të përdoret klauzola prej 75 milion eurosh – ai do të përpiqet të rrëmbejë një kontratë të nivelit të lartë.

Të gjitha klubet më të rëndësishme janë në gjurmët e tij, nga Real Madrid te Bayern duke kaluar nëpër Barcelona dhe Premier League…

Sidoqoftë, nëse kërkesa për rekrutim mbetet kjo, duke llogaritur edhe paratë që do të përdoren për ta blerë nga BVB, operacioni i Haaland do të bëhet për disa, shumë pak klube…

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...