E enjte, 2 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Haland te Bayern? Raiola ”kërcënon” Borussian e Dortmundit

Mino Rajola kërkon me çdo kusht që ta transferojë Elring Halandin në një skuadër të madhe. Për këtë arsye ai ka kërcënuar klubin e Borusias së Dortmundit me një transferim të norvegjezit te rivalët historikë të Bajernit.

Që menaxheri italiani trazon ujëra të rëndësishme, ky nuk është një sekret. A do të kemi një rast të ngjashëm me atë të Levandovskit?. “Sport 1” shkruan se gjithçka mund të ndodhë edhe pse klubi i Borusias ka ndaluar me një rregullore të brendshme çdo lojtar që ikën nga Dortmundi në Mynih.

Haland kërkohet nga klube të mëdha si Mançester Siti, Real Madrid dhe Barcelona. Rajola ka hapur prekur kohësh një ankand për norvegjezin, të cilin shpreson ta shesë për një shumë rekord te skuadrat e interesuara.

Por, klubi verdhezi ka deklaruar se Haland nuk ka shans që të lëvizë nga Borusia në fund të sezonit, duke i kujtuar lojtarit se ka një kontratë deri në 2024-ën me Dortmundin. Edhe pse një transferim i sulmuesit do të sillte shuma të mëdha parash në arkat e klubit gjerman, i cili po lufton për një vend në Champions në sezonin e ardhshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...