E diel, 20 Qershor, 2021
17.5 C
Tirana

Etiketa

bayern munchen

Zyrtare/ Hansi Flik merr drejtimin e Kombëtares së Gjermanisë

Tashmë është zyrtare. Hansi Flik do të jetë trajneri i ri i kombëtares gjermane të futbollit. Flik do të zëvendësoje Joakim Lëv, i cili më...

Bayern i pandalshëm në Gjermani, kampion për herë të 9-të rradhazi

Bayern Munchen  është shpallur kampion i Bundesligës në Gjermani për sezonin futbollistik  2020/2021. Bavarezët janë konfirmuar edhe njëherë si mbretër të kampionatit gjerman, duke fituar...

Levandovski-Haland, Bajerni po projekton sulmin “atomik”

Kontrata e Robert Levandovskit te Bajerni i Mynihut skadon në fund të qershorit 2023, por disa ditë më parë në mediat gjermane qarkulloi një...

Haland te Bayern? Raiola ”kërcënon” Borussian e Dortmundit

Mino Rajola kërkon me çdo kusht që ta transferojë Elring Halandin në një skuadër të madhe. Për këtë arsye ai ka kërcënuar klubin e...

“Mbape do të jetë Ronaldo i ri”, Mateus: Bajernit i ka shteruar shkëlqimi

Bajerni rrezikon të largohet nga Champions-i në fazën çerekfinale pasi humbi me rezultatin 3- 2 në ndeshjen e parë ndaj Parisit në shtëpi. Kampionët në...

Java e 26-të e Bundesligës, Bajerni pret Shtutgartin, ja dhe ndeshjet e tjera

Bundesliga gjermane luan sot javën e saj të 26-të. Takimet si normalisht të shtunave luhen në orën 15:30 dhe ndeshja e pasdites në 18:30. 15:30...

Bayern mposht 2-0 Al Ahlys. Gjermanët kualifikohen në finalen e Kupës së Botës

Bayern Munchen ka fituar me rezultatin 2-0 ndeshjen kundër Al Ahly. I zakonshmi Robert Lewandowski i ka dhuruar fitoren gjermanëve me dy golat e...

Bundesliga/ Borusia shtang Bajernin, fiton me pëmbysje

Bajernit të Mynihut i ka ndodhur e papritura ditën e sotme, teksa është mposhtur me rezultatin 3-2 nga Borusia Myshengladbah, me përmbysje. Tashmë skuadra...

Champions League/ Inter fiton mes drithërimash në Gjermani, avancon Liverpul

Përfundojnë ndeshjet e raundit të 5 të UEFA Champions League. Vëmendja më e madhe ishte në Gjermani në përballjen Borusia Mynshenglabah-Interit. Zikaltërit e Kontes, arritën...

Koronavirus te Bajerni, kampionët e Europës humbasin sulmuesin

Futbollisti i Bajernit të Mynihut, Xhoshua Zirkze është infektuar me koronavirus. Lajmi u bë i ditur nga klubi bavarez në faqen zyrtare. 19-vjeçari holandez, nuk ka...

Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...