E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Zyrtare/ Hansi Flik merr drejtimin e Kombëtares së Gjermanisë

Tashmë është zyrtare. Hansi Flik do të jetë trajneri i ri i kombëtares gjermane të futbollit.

Flik do të zëvendësoje Joakim Lëv, i cili më herët kishte zyrtarizuar tërheqjen nga “panzerat” pas Kampionatit Europian të futbolli.

55-vjeçari Flik, mori drejtimin e gjigandëve bavarez dy sezone më parë, por viti 2020 ishte fantastik për të dhe skuadrën.

Nën drejtimin e tij, Bayern Munchen fitoi çdo trofe të mundshëm, përfshirë Champions League dhe Kupën e Botës për klube.

Vendimi i Flik për tu larguar nga Bayern erdhi pas disa mosmarrëveshjeve me drejtorin sportiv të klubit Salihamixhiç, por dhe eliminimi nga Champion-i në çerekfinale peshoi shumë në të ardhmen e 56 vjeçarit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...

“Urdhër nga Rama për të sulmuar FSHF-në”? Veliaj e thotë troç

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike hipotezën nëse me urdhër të Ramës ka sulmuar FSHF-së. I ftuar...

Rama bën parashikimin e ‘frikshëm’: Më 6 mars futet Meta, bashkohet me Berishën

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Open”, kryeministri Edi Rama ka bërë një parashikim për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit. Ai ka thënë...