E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Bundesliga/ Borusia shtang Bajernin, fiton me pëmbysje

Bajernit të Mynihut i ka ndodhur e papritura ditën e sotme, teksa është mposhtur me rezultatin 3-2 nga Borusia Myshengladbah, me përmbysje. Tashmë skuadra e Flik rrezikon të humbë vendin e parë, pasi Lajpcigu qëndron vetëm 2 pikë pas dhe në rast fitoreje do i kalonte.

Ndeshja nisi mirë për bavarezët, të cilët realizuan dy herë, duke kaluar në avantazh të dyfishtë me Levandovsin në minutën e 20’ dhe Gorecka në minutën e 26’. Megjithatë kur dukej se do ishte një ndeshje e lehtë për Bajernin, aty sapo kishte nisur spektakli.

Në minutën e 36’ Hofman shënon golin e parë për Gladbahun, teksa 10 minuta më vonë shënoi edhe të dytin, duke i dërguar skuadrat në dhomat e zhveshjes në barazim. Kur në pjesën e dytë pritej reagimi i Bajernit, erdhi edhe goli i përmbysjes.

Nuhauz pas një asisti të marrë nga Hofman, shënon golin e tretë për Borusian në minutën e 49’.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...