E enjte, 2 Dhjetor, 2021
12.5 C
Tirana

Levandovski elozhe Halandit: Mund të bëhet i miri në botë

Edhe pse konkurrenca mes dy bomberave është e madhe, kjo nuk ka ndaluar Robert Levandovski të flasë me superlativa për Erling Haland.

Leva sheh te sulmuesi verdhezi një uri të madhe për të shënuar dhe fituar ndeshjet.

“Sytë e tij tregojnë gjithçka, ai është shumë i uritur për të fituar dhe për të shënuar. Në të ardhmen nëse do të vazhdojë me të njëjtën uri, jam i sigurt që do të bëhet sulmuesi më i mirë në botë”, tha Levandovski për “CBS Sports”.

Por, polaku e këshillon atë duke thënë se: “Ndonjëherë nuk është e lehtë edhe kur fiton shumë ose gjërat ecin mirë. Por, kjo është diçka tjetër. Ai është shumë i ri dhe që tani ka nisur të flitet vetëm për të dhe për golat që ai shënon. Nëse menaxhon mirë situatat do të jetë edhe më i qetë në atë që bën”.

Për polakun është diçka shumë e mirë fakti që brezi i ri ka zgjedhur të luaj në Bundesligë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...