E shtunë, 22 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

Bundesliga

Kampionatet e futbollit/Ja ekipet që ngjiten në Serinë A, Premier, La Liga, etj

Me fundin e sezoneve futbollistike vijnë dhe verdiktet e kampionateve në disa frone. Titujt kampionë janë certifikuar në shumë prej ligave kryesore dhe jo...

Bayern i pandalshëm në Gjermani, kampion për herë të 9-të rradhazi

Bayern Munchen  është shpallur kampion i Bundesligës në Gjermani për sezonin futbollistik  2020/2021. Bavarezët janë konfirmuar edhe njëherë si mbretër të kampionatit gjerman, duke fituar...

Levandovski elozhe Halandit: Mund të bëhet i miri në botë

Edhe pse konkurrenca mes dy bomberave është e madhe, kjo nuk ka ndaluar Robert Levandovski të flasë me superlativa për Erling Haland. Leva sheh te...

Autogoli më idiot që do të shihni sot vjen nga Bundesliga

Në ndeshjen e sotme në Bundesligën gjermane mes Eintracht Frankfurt dhe Unionit të Berlinit, përballje e mbyllur me fitoren e vendasve 5-2, ka ardhur...

Ky Bajern nuk resht së mahnituri duke shkatërruar logjikën e futbollit

E PABESUESHME! Pas kartonit të kuq të Bajernit në minutën e 12-të kundër Shtutgartit, Robert Lewandowski shënoi një hat-trick në 20 minuta dhe Bajerni...

Java e 26-të e Bundesligës, Bajerni pret Shtutgartin, ja dhe ndeshjet e tjera

Bundesliga gjermane luan sot javën e saj të 26-të. Takimet si normalisht të shtunave luhen në orën 15:30 dhe ndeshja e pasdites në 18:30. 15:30...

Bundesliga/ Luhen 5 ndeshje sot. Bajerni në transfertën e Bremenit

Verder Bremen mirëpret Bajernin e Mynihut me dy ekipet që janë përballur më së shumti me njëri tjetrin në Bundesligë. Klubet janë takuar 109...

Bajerni “ngrin” në Gjermani, skuadra për mbijetesë e shtang në shtëpi

Bajerni i Mynihut duket se është mësuar me të nxehtin e Katarit, ku fituan Kupën e Botës për klube , teksa ditën e sotme...

Bundesliga/ Ja pse emri i lojtarit qëndron gjithmonë poshtë numrit në fanellë

Diçka që i dallon skuadrat gjermane nga ato të tjera europiane, është fakti se të gjithë lojtarët në kampionatet gjermane, emrin e tyre e...

Bundesliga/ Borusia shtang Bajernin, fiton me pëmbysje

Bajernit të Mynihut i ka ndodhur e papritura ditën e sotme, teksa është mposhtur me rezultatin 3-2 nga Borusia Myshengladbah, me përmbysje. Tashmë skuadra...

Të fundit

Rugova, princ i lirisë Dardane!

Kushtuar Abrahamit Arbëror, Atit të Kosovës, Gandit të Ballkanit, Presidentit Historik të Kosovës Dr. Ibrahim Rugova. Zemra e Ibrahim Rugovës pushoi së rrahuri, pulsi dhe...

Rrëfimi i Bamir Topit për 21 Janarin: Mazhoranca dhunoi shtetin

Në masakrën e 21 Janarit 2011, humbën jetën 4 qytetarë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Sot shënohen 11 vite nga 21 Janari ku mbetën...

Berlusconi synon Presidencën

Italia është gati të zgjedhë presidentin e ri dhe synon nxisë unitetin, pas grindjeve politike. Silvio Berlusconi mendon se është i përshtatshëm për këtë...

Cili është roli i gjuhës shqipe në formimin e bashkësisë gjuhësore ballkanike

Akademik Bahri Beci Shqyrtimi i problemit të “bashkësisë gjuhësore ballkanike” si i tillë, si edhe i rolit të shqipes në formimin e bashkësisë gjuhësore ballkanike,...

Probleme me zemrën, Lefter Koka transferohet në spitalin e burgut

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, ka patur probleme shëndetësore, e për rrjedhojë është shtruar në spital. Burimet bëjnë me dije se ai ka shfaqur...