E enjte, 2 Dhjetor, 2021
12.5 C
Tirana

64 gola në 37 ndeshje/ Kushëriri i Erling Haland po i “çmend” të gjithë (Video)

Kushëriri i sulmuesit të Dortmundit, Erling Haaland, Albert Tjaland është gjithashtu një makineri golash, duke bërë të mendosh se në gjenet e familjes së tyre ka diçka të veçantë.

Ai luan në kampionatin norvegjez për ekipin e Moldes, pikërisht si kushëriri i tij i cili ka luajtur më parë aty.

Sulmuesi 20-vjeçar i Borusia Dortmund është shndërruar në një nga sulmuesit më vdekjeprurës në futbollin botëror dhe me shumë gjasa do të jetë lojtari më i kërkuar në verë.

Por, mos u çudisni kur të afërmit e tij të ndjekin hapat e tij në vitet e ardhshme. Albert Braut Tjaland është një kopje e Haland, me të njëjtat flokë bjond, shtatlartë dhe shikim vdekjeprurës, i cili ka shënuar 64 gola në 37 ndeshje për ekipin e të rinjve të Molde. Ai sapo ka mbushur 17 vjeç.

Ashtu si kushëriri i tij, Tjaland filloi karrierën te Birne, duke shënuar 40 gola në 31 ndeshje. Më pas bëri të njëjtën lëvizje si kushëriri i tij Haland duke u bashkuar me kampionët e Norvegjisë Molde në verë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...