E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Super merkato e Dortmund, zëvendëson Sançon me talentin holandez

Borusia e Dortmundit ka bërë një blerje të bujshme në merkato. Klubi gjerman ka zëvendësuar të larguarin Xhadon Sanço me talentin holandez Donejl Malen.

22-vjeçari është zyrtarisht pjesë e verdhezinjve duke filluar një cikël të ri në karrierë. Prej ditësh kishte përfunduar ky operacion, por vetëm sot u bë zyrtar.

Malen është një futbollist me talent mjaft premtues teksa prej 3 vitesh është pjesë e PSV-së ku në 81 ndeshje ka realizuar 40 gola, një mesatare e pabesueshme prej 1 gol për çdo dy ndeshje.

Borusia Dortmund tregon dhe një herë tjetër që është mjeshtre në merkato duke bërë goditje me vlera të ulëta, por cilësi të larta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...