E diel, 22 Maj, 2022
20.5 C
Tirana

Merkato/ Liverpool hyn fuqishëm në garë për Locatellin e Italisë

Raportohet se Liverpool po përgatitet të luftojë kundër Arsenalit dhe Juventusit për nënshkrimin e mesfushorit të Sassuolos, Manuel Locatelli gjatë afatit kalimtar të verës. 23-vjeçari shijoi një fushatë të fortë 2020-21 në nivelin e klubeve, duke shënuar katër herë dhe duke dhënë tre asistime në 34 paraqitje në Serie A dhe duke ndihmuar gjithashtu Italinë të fitojë Euro 2020.

E ardhmja e Locatellit ka qenë objekt i shumë spekulimeve javët e fundit, me Arsenalin dhe Juventusin të dy të vendosur për ta marrë atë në tregun aktual. Sidoqoftë, sipas Gazzetta dello Sport, Liverpool tani ka hyrë në garë për italianin, i cili mendohet se vlerësohet nga klubi i tij i Serie A rreth 34 milionë paund. Skuadra e Jurgen Kloppit po kërkon të nënshkruajë një mesfushor të ri qendror gjatë afatit kalimtar të kësaj vere pasi humbi Georginio Wijnaldum nga Paris Saint-Germain falas.

Gjigandëve të Merseyside do t’i ofrohet gjithashtu mundësia për të nënshkruar me mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba, i cili mund të largohet nga Old Trafford para mbylljes së afatit të transferimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...