E diel, 16 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Pogba/ Ja klubet që rrotullohen rreth francezit

Juventusi këmbëngul për Locatellin, qëllimi kryesor për mesfushën e Alegrit. Por piemontezët gjithashtu vazhdojnë të ëndërrojnë për kthimin e Paul Pogbasë. Situatë e vështirë për tu deshifruar në këtë moment, me të ardhmen e francezit ende të varur në peshoren e Manchester United-it. Kontrata i skadon në 2022-shin, gjë që mund të hapë mundësi për ‘zebrat’, por të gjitha pistat janë të hapura. Nga rinovimi me ‘Djajtë e Kuq’, sado i komplikuar, te një lloj tjetër transferimi. Raiola flet nëpër telefon gjithë ditën dhe përgatitet të vendosë ai.

‘Mundo Deportivo’ raporton një përpjekje të bërë nga United për të shitur mesfushorin francez. Realit i’u Madrid, u propozua shkëmbimi me Varanen. Sidoqoftë, kjo hipotezë u refuzua nga ‘Blancos’, të cilët kërkuan vetëm para të thata për lamtumirën e mbrojtësit, për t’u riinvestuar për ‘sulmin’ mbi Mbappénë. Ata që mbetet favoritë për momentin dhe duken destinacioni më imundshëm për Pogbanë janë  parizienët e PSG-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...