E premte, 14 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

arrestim

Blinin kokainë dhe e shisnin/ Edhe dy bashkëpunëtorë me efektivin e RENEA-s

Një 28-vjeçar, i identifkuar si Xhulio Liçi, pjesëtar i Forcave Renea, u vu në pranga ditën e sotme në kryeqytet, pasi u kap me...

Tiranë, efektivi i RENEA-s kapet me 1 kg kokainë (Emri)

Një efektiv i forcave të RENEA-s, i identifikuar si Xhulio Liçi, është vënë në prangat nga policia pasi është kapur me 1 kilogram kokainë. Ndërkohë,...

Tiranë / 6 në pranga, nga narkotikët tek drejtimi i mjetit në gjendje të dehur

Tiranë Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve : •E. K., 34 vjeç, pasi në rrugën e Kavajës nga kontrolli...

Vlorë / Pranga 56-vjeçarit, u kallëzua nga një e mitur për ngacmim seksual

Policia e Vlorës ka arrestuar një 56-vjeçar pas kallëzimit të një 14-vjeçareje. Vajza ka treguar në polici se burri e ka ngacmuar seksualisht. Ende nuk...

Skrapar / Arrestohet pasi përndiqte dhe ngacmonte 26-vjeçaren

Njoftimi i Policisë Skrapar Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Skrapar u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit O. S., 34...

Tiranë / Arrestimet e këtyre 24 orëve, vjedhje, mashtrim e dhunë në familje

Tiranë Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit K. Xh., 18 vjeç, pasi gjatë kontrollit...

Operacion anti-drogë në Durrës, arrestohen dy persona

Policia e Durrësit ka zhvilluar një operacion anti-drogë në qytetin bregdetar, ku janë arrestuar dy persona. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.13, teksa dy...

Fier / Ndalohen 3 shtetas të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale

Policia e Fierit ka bërë të mundur arrestimin e tre shtetasve në kërkim. I pari pasi ka ndihmuar në kalim ilegal kufiri dhe i dënuar...

Tiranë / Interpol Tirana kap italianin e dënuar me 5 vite e gjysmë

Interpol Tirana ka arrestuar në Tiranë një shtetas italian me emrin Luixhi Koloso. Ai ishte dënuar me 5 vite e gjysmë në vendin fqinj pas...

Tension në Tirana – Kastrioti, arrestohen presidenti e drejtori i ekipit krutan

Policia ka arrestuar në flagrancë presidentin e skuadrës krutane të futbollit, Kastriotit, Alban Vogli dhe drejtorin teknik të po kësaj skuadre Gazmend Vogli pas...

Të fundit

PD/ Tomorr Alizoti: “KAS të mos mohojë të drejtën për transparencë”

“Zgjedhjet e 25 Prillit nuk duhet dhe nuk do të njihen”. Kështu tha sot në një deklaratë për mediat, drejtuesi politik i PD-së për...

Blinin kokainë dhe e shisnin/ Edhe dy bashkëpunëtorë me efektivin e RENEA-s

Një 28-vjeçar, i identifkuar si Xhulio Liçi, pjesëtar i Forcave Renea, u vu në pranga ditën e sotme në kryeqytet, pasi u kap me...

Sistemi shëndetësor në Irlandë, nën shënjestrën e sulmeve kibernetike

Irlanda ka rënë pre e një sulmi kibernetik ndaj sistemeve të saj shëndetësore. Lajmin e ka bërë të ditur Ministri i Shtetit për Prokurimin...

Koka e Bashës nuk i zgjidh hallet e opozitës, thjesht i kamuflon ato

Nga: Skënder Minxhozi Lulzim Basha është sot rrufepritësja e vetme zyrtare e humbjes së zhurmshme të 25 prillit për opozitën shqiptare. Rreth tij dhe të...

Beograd/ Dy serbë lirohen nga akuzat për vrasjen e shqiptarëve

Gjykata e Lartë në Beograd liroi Jugosllav Petrushiqin dhe Radeta Petroviqin nga akuzat për vrasjen e dy shqiptarëve, Hamdi Neziri dhe Rrahman Idrizi, gjatë...