E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Kënga e Hysajt bëhet “tra”, tifozët e revoltuar i shkojnë në grumbullim

Situatë e tensionuar në grumbullimin e Lacios pas videos së Hysajt i cili këndoi ‘Bella ciao’: ultrasit kërkuan shpjegime.

Një natë plot ngjarje në Auronzo di Cadore ku vazhdon të flitet për Hysajn. Darka e ekipit, e organizuar të Shtunën në mbrëmje pas ndeshjes së parë miqësore mbeti e patretshme për Elseid Hysajn. Mbrojtësi anësor shqiptar, i përfshirë në ritin e zakonshëm të lojtarëve të rinj, këndoi “Bella Ciao”, duke ngucur zemërimin e disa tifozëve në rrjetet sociale. Dhe jo vetëm.

Sipas raportimeve nga ‘Il Corriere della Sera’, momente jo të bukura u përjetuan gjithashtu në restorantin që organizoi darkën, ku në orën 11.20 pasdite një delegacion i tifozëve trokiti në derë për të kërkuar sqarime mbi videon e postuar nga disa lojtarë të Lazio.

Klubi nga ana tjetër ka relativizuar situatën, me presidentin Lotito që siguron: “Elseidi nuk bëri absolutisht asgjë të keqe”. Gjithashtu sepse nuk kishte asnjë qëllim politik në këngën e tij, por vetëm dëshirën për të kujtuar serialin “La Casa del Papel”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...

Kriza në Ukrainë, NATO rrit praninë e saj

Aleatët e NATO-s po vendosin forcat në gatishmëri, dhe po dërgojnë anije shtesë dhe avionë luftarakë në Evropën Lindore, tha organizata të hënën. Këto...

FSHF i nxori audio-përgjimin, Veliaj: U qëndroj një për një atyre që kam thënë!

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit të publikuar sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, në të cilën...

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...