E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

lacio

Igli Tare tenton goditjen e madhe, sulmuesi i Junajtid pranë kalimit te Lacio

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare po kërkon të bëjë një goditje të madhe në merkato duke provuar të afrojë sulmuesin e “Djajve të...

Vedat Muriqi vazhdon të kritikohet në Itali edhe kur Lacio fiton

Skuadra e Lazios arriti fitore të madhe në udhëtim ndaj Hellas Veronas gjatë xhiros së 30-të në Serie A. Tifozët dhe njerëzit e afërm me...

Në Itali zbulojnë të ardhmen e Hysajt, ja ku pritet të transferohet shqiptari

Agjenti i Elseid Hysaj, Mario Xhiufredi ka paralajmëruar se mbrojtësi këtë sezon do ta mbyllë kontratën me Napolin. Ai deklaroi se Hysaj po rishikon me...

Ngjarjet e së dielës në Serinë A italiane, Milani dhe Napoli fitore të rënda

Milani Zlatan Ibrahimovic festoi kthimin e tij në formacionin startues të Milanit me një gol në një fitore të bukur 3-2 në Firence, duke ngushtuar...

Champions, 21:00/ Bajerni pret Lacion, gjithçka mbi ndeshjen

Kampionët në fuqi hyjnë në fushë me një avantazh pothuajse të pakthyeshëm nga ndeshja e parë, pasi kanë mposhtur Lacion 4-1 jashtë. Kështu, bluve...

U përfol se do largohej, Lacio merr vendimin për Strakoshën

Thomas Strakosha së shpejti do të kthehet për të luajtur si titullar te Lacio. Portieri, pasi kaloi një dëmtim të bezdisshëm që e detyroi atë...

E bujshme/ Klubi gjerman ‘shënjestron’ drejtorin sportiv të Lacios, Igli Tare

“Sirena” gjermane për drejtorin sportiv të Lacios, Igli Tare. Drejtuesi i skuadrës kryeqytetase, është shënjestruar nga skuadra e Bundesligës, Lajpcig. Tare është një profil shumë...

Reagim zyrtar i Lacios: Ja e vërteta me Thomas Strakoshën

Ditët e fundit në mediat italiane është aluduar për një “krisje” mes portierit Thomas Strakosha dhe klubit të Lacios. Gjithashtu u tha se gardiani shqiptar...

Stërnipi i Duçes te Lacio, flet e ëma: Nuk dua t’i kujtojnë prejardhjen

Stërnipi i ish-udhëheqësit fashist i Italisë, Benito Musolini (1883-1945), Romano Floriani Musolini, u bashkua me skuadrën e 19-vjeçarëve të Lacios. Romano, 18 vjeç, është nipi...

Strakosha jashtë planeve të Inzagit, Lacio ”hedh sytë” te portieri italian

Me Thomas Strakoshën i cili duket jashtë planeve të trajnerit Simone Inzagi, Lacio ka hedhur sytë për një portier të ri. Sipas gazetarit italian, Nikolo...

Të fundit

Dermatologia: Ja rreziqet e sëmundjeve të lëkurës nga ekspozimi në diell

Në Pavijonin e Dermatologjisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, por edhe në shumë klinika dermatologjie, janë shtuar pacientët që kanë probleme kronike me...

LSI fillon ankimimet për 25 prillin/ Kryemadhi: E vërteta, brenda tek kutitë

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u fituan nga Partia Socialiste, e cila siguroi 74 mandate dhe do të qeverisë sërish e vetme në 4...

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...