E shtunë, 12 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Igli Tare tenton goditjen e madhe, sulmuesi i Junajtid pranë kalimit te Lacio

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare po kërkon të bëjë një goditje të madhe në merkato duke provuar të afrojë sulmuesin e “Djajve të kuq” Juan Mata.

Lajmi u bë i ditur nga gazeta “Tempo”, e cila ndër të tjera shtoi se pengesë për momentin mbetet vetëm paga e lartë e spanjollit, i cili aktualisht fiton 8 milion euro në sezon me Junajtidin.

Megjithatë, mund të gjendet një marrëveshje me një përgjysmim page për dy vjet me opsion rinovimi për një vit tjetër.

Mata do të ishte goditje për Lacion pasi do të vinte në Romë me parametra zero. Vitin e kaluar, Tare provoi një operacion të ngjashëm me spanjollin David Silva, por ky i fundit refuzoi duke shkuar kaluat tek spanjollët e Real Sociedadit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vlorë/ Po ndiqej nga policia, automjeti përplaset dhe përmbyset

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se një automjet nuk ndaloi gjatë postbllokut të policisë, dhe shoferi,  në...

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...