E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Itali/ Hysaj prezantohet me këngë partizanësh, tifozët e Lacios nuk e kursejnë

Në një video të publikuar nga Luis Alberto, shqiptari, si i ri në grup, duhet të këndojë para ekipit dhe Elseidi vendos të këndojë këngën popullore që lidhet në mënyrë me lëvizjen partizane. Dhe disa tifozë të Lacios nuk e morën mirë.

Në mediat sociale, që shpesh kthehen në këneta ofendimesh, disa tifozë të Lacios, dukshëm me ide të ndryshme politike nga ato të shprehura në këngë, fyen ose u tallën me lojtarin shqiptar:

“Sikur të kishe kënduar himnin e Romës do të ishte më mirë” , ” për hir të parajsës”, “më mirë të luash me 10 lojtarë” dhe ” a e di ky që nuk është në Livorno?”.

Në fakt, megjithatë, ka edhe shumë tifozë që ndanë videon sepse janë të lumtur që imazhi i Lazios, shpesh i lidhur me ekstremin e djathtë, po rivlerësohet në Itali dhe në Evropë. “Lazio dhe fashizmi nuk janë sinonim”, konsideratë që shumë e shtojnë si mbishkrim tek videoja e Hysajt që këndon këngë partizane./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...

“Vëllezërit rrahin drejtorin e Kadastrës”, Lame zbulon vendimin për pronat

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar ndaj një lajmi ku thuhej se drejtori i Kadastrës së Elbasanit është dhunuar. Marrë shkas nga ky...