E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Lacio/ Tifozët kapen me Muriqin, Sarri: Do t’ju nxjerr jashtë!

“Nëse ju dëgjoj të flisni dhe gjënë më të vogël për Muriqin, do t’ju nxjerr jashtë të gjithëve”. Kështu iu drejtua Mauricio Sarri, trajneri i ri i Lacios tifozëve lacialë që po ndiqnin ekipin në fazën para-përgatitore.

Përgjigja e Sarrit ndaj disa tifozëve të Lazios të pranishëm në seancat stërvitore të “biancocelesëve’ nuk u ka shpëtuar mediave. Nuk ka të bëjë vetëm me mbrojtjen e Muriqit, por ka të bëjë me mbrojtjen e ekipit dhe është e drejtë që trajneri të marrë përgjegjësi për këtë.

Mësim mbi mbrojtjen e grupit nga ‘bankieri’ Sarri, që erdhi pas ngacmimeve që tifozët e kaltër bënë në drejtim të sulmuesit nga Kosova që sezonin e kaluar u ble me bujë nga Igli Tare por që nuk e gjeti dot rrugën e rrjetës me ekipin e drejtuar nga Simone Inzagi./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...