E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Çmendet shqiptari në Austri, fut në kurth policët dhe i rreh

Një 20-vjeçar shqiptar ka dhunuar dhe sulmuar katër efektivë të policisë në Vjenë të Austrisë. Ngjarja ka ndodhur mesnatën e 27 majit, teksa i riu mashtroi efektivët, duke u thënë kishte gjetur një çantë dhe policia do të duhej ta shikonte më nga afër.

Efektivët dolën të shikonin çantën, dhe në momentin që në rrugë del një prej tyre, shqiptari e qëlloi me grushta. Në ndihmë të efektivit erdhën edhe tre policë të tjer 137, por edhe këta të tre shqiptari arriti që t’i grushtonte, shkruan Heute.

Uniformat e shtetit hodhën spraj dhe e ‘qorruan’ të riun shqiptar në mënyrë që t’i vinin prangat. Efektivët e kanë çuar në komisariat shqiptarin dhe më pas kanë shkuar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Zyra e shtypit e policisë raportoi se i shqiptari nuk ishte nën ndikimin e alkoolit ose drogës. Vetë i riu, nuk ka dhënë asnjë arsye për dhunën që ushtroi ndaj policëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...