E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Në Greqi nxjerrin foton, ky është shqiptari që vrau 20-vjeçaren Caroline

Policia greke ka krijuar identitetin e vrasësit të 20-vjeçares Caroline, i cili besohet se është shqiptar, pas dëshmisë së dhënë nga bashkëshorti i saj.

Nga dëshmia e tij, personi është përshkruar si biond, flokë të shkurtra, i ashpër dhe i gjatë rreth 1.7 metra.

Sipas hetuesve, shqiptari i urren gratë, e madje i keqtrajton brutalisht, dhe për këtë arsye, ai nuk e ka patur aspak të vështirë që të kryejë një vrasje të tillë.

Përpjekjet intensive dhe të pandalshme të autoriteteve greke dhe bashkëshortit të Carolines, Charalambos, zbuluan se gjuha në të cilën flisnin vrasësit brutal të 20-vjeçares Caroline ishte shqipja.

Ngjarja e rëndë ndodhi në shtëpinë e Caroline dhe bashkëshortit të saj disa javë më parë. Tre persona, të cilët shkuan për të grabitur një shtëpi në Greqi, përfunduan duke vrarë 20-vjeçaren britanike, qenin e familjes dhe duke torturuar bashkëshortin e të resë.

E reja u gjet e vrarë në papafingo të shtëpisë, pranë krevatit të fëmijës së saj 11 muajsh, ndërsa burri i saj 32 vjeç ishte i lidhur në një karrige në dhomën e gjumit.

Autorët e kishin menduar deri në detaj skemën e grabitjes, dhe se posedonin informacione se sa lekë ndodheshin në banesë. Grabitësit u arratisën me 10 mijë euro nga shtëpia, ndërsa mësohet se ata kishin informacion se në banesën që kishin piketuar për të grabitur ndosheshin 100 000 euro, pasi çifti kishte shitur një tokë pak ditë më parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...