E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Foto/ Simboli i ngjashëm në trupin e Baxhos pikturohet pranë një gjimnazi

Vdekja e 23-vjeçares Evgjeni Baxho, është kthyer në një mister që ende nuk po zgjidhet, teksa simbolet që u gjetën të vizatuara në trupin e saj, tashmë po qarkullojnë edhe në rrugët e Tiranës.

Ky simbol, është pikturuar në një mur pranë gjimnazit ”Ismail Qemali”, shkruan Top Channel. He’s coming, që në shqip do të thotë ai po vjen, është përshkrimi i bërë krahas simbolit, por nukdihet se kujt i drejtohet dhe se me çfarë ka të bëjë.

Simboli i vizatuar në murin pranë shkollës ''Ismail Qemali''
Simboli i vizatuar në murin pranë shkollës ”Ismail Qemali”

Ngjarja e rëndë u bë publike me datë 18 maj, dhe fillimisht u tha se Evgjeni Baxho kishte ndërruar jetë si pasojë e një infeksioni në dhëmballë. Por, në dokumentin e Policisë Gjyqësore janë zbardhur detaje të frikshme, ku thuheje se në trupin e saj, kishte një shkrim të panjohur, i bërë me lapostil me ngjyrë të kuqe nga kërthiza deri në pjesën e ezofagut

Gjatë këqyrjes së vendit të ngjarjes është vënë re në trupin e kufomës, në pjesën e barkut një shkrim i panjohur, i bërë me lapostil me ngjyrë të kuqe nga kërthiza deri në pjesën e ezofagut. Po ashtu gjatë autopsisë në pjesën e shpinës së kufomës janë vërë re tre shkrime të tjera të panjohura, të bëra po ashtu me lapostil të kuq”, thuhej në dokument.

Ndërkohë, personi i fundit që e ka takuar Baxhon, është një i ri i cili kishte miqësi me të. Viktima punonte në një kompani telefonike, dhe i riu i cili ishte kolegu i saj i punës, ishte takuar me të në një kafene, dhe e kishte pyetur se përse nuk ishte paraqitur në punë prej 10 ditësh.

Në dëshminë e tij, ai ka deklaruar se Baxho është çuar nga kafeneja, pas një telefonate, e cila rezultoi të ishte nga tezja e saj.

Lexo edhe :   Mbi 4 milionë vdekje nga COVI*D-19 në botë
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...