E mërkurë, 20 Janar, 2021
0 C
Tirana

Etiketa

vdekje

Aksident në aksin Milot-Fushë Krujë, humb jetën 70-vjeçari

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Milot-Fushë Krujë, pranë kryqezimit në fushë Mamurras. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se një motor i...

OBSH paralajmëron: Do të ketë 100 mijë vdekje në javë nga Covid në botë

Vdekjet globale nga COVID-19 pritet të arrijnë në 100,000 shumë shpejt, nga më shumë se 93,000 të raportuara javën e kaluar, tha të hënën...

Studimi/ Një në tetë pacientë të shëruar nga Covid-19 vdesin brenda 5 muajve

Pothuajse një e treta e pacientëve të shëruar nga Covid19  përfundojnë përsëri në spital brenda pesë muajve, dhe një në tetë prej tyre vdesin...

Itali/ Shqiptari del për gjueti dhe humb jetën me një plumb në kokë (Emri)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spoleto të Italisë, ku një 40-vjeçar shqiptar ka mbetur i vdekur pasi kishte dalë për gjueti. Mësohet se...

Aksident në aksin Korçë-Maliq: Automjeti përplas për vdekje 55-vjeçarin

Një aksident i rëndë automobilistik është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Korçë-Maliq. Një 55-vjeçar ka humbur jetën pasi u përplas një mjet tip...

Fier: Aksidentoi për vdekje 50-vjeçarin, arrestohet drejtuesi i mjetit

Një 38-vjeçar u vu në pranga nga policia e Fierit, pasi më datë 5 janar të këtij viti, ai aksidentoi për vdekje një 50-vjeçar. Ngjarja...

Pësoi sulm në zemër pak ditë më parë, ndahet nga jeta futbollisti 24-vjeçar

Një lajm i dhimbshëm është raportuar ditën e sotme nga Portugalia. Futbollisti 24-vjeçar Aleks Apolinario ka ndërruar jetë, pas sulmit në zemër që pësoi...

E rëndë në portin e Durrësit: Kamioni përplas për vdekje 25-vjeçaren

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur ditën e sotme në portin e Durrësit. Një punonjëse 25-vjeçare është përplasur nga një kamion, dhe...

Zbulohet dokumenti që ngre pikëpyetje mbi vdekjen e Diego Maradonës (Foto)

Në Argjentinë është zbuluar një dokument i cili ngre edhe më shumë pyetje në lidhje me vdekjen e Diego Maradonës. Ikona e futbollit botëror, ndërroi...

Automjeti përplas biçikletën në aksin Këlcyrë-Përmet, humb jetën 62-vjeçari

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Këlcyrë-Përmet. Një automjet ka përplasur për vdekje një 62-vjeçar, i cili po...

Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...