E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Dhunimi i biznesmenit Nazmi Çangu, FNSH nis aksionin 

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë janë duke zhvilluar një aksion në kryeqytet. Prokuroria e Krujës ka lëshuar 4 urdhër-ndalime, ku 2 prej tyre janë persona që dyshohet se janë të përfshirë në grabitjen dhe dhunimin e biznesmenit Nazmi Çangu.

Burimet bëjnë me dije se deri tani është vënë në pranga një person. Arrestimet vijnë pas dhunimit në banesë të biznesmenit Nazmi Çangu.

Biznesmeni Nazmi Çangu nga Nikla, është i njohur për aktivitetin në fushën e mobilierisë. Në dëshminë e parë dhënë për mediat, biznesmeni u shpreh se grabitësit e lidhën dhe e dhunuan. “Më kanë prerë gishtin me gërshërë”, tha ai duke shtuar se “njëri nga autorët ishte më uniformë policie”.

Dinamika e ngjarjes

Nazim Çungu së bashku me gruan dhe fëmijët kanë qenë në një darkë familjare, dhe janë kthyer në banesë në orën 23:00 të natës. Pasi kanë rënë për të fjetur, rreth orës 01:00 ata janë zgjuar nga grabitësit që i kishin drejtuar automatikun në fytyrë. Tre prej grabitësve ruanin gruan dhe fëmijët në një dhomë të shtëpisë, ndërsa tre të tjerë dhunuan biznesmenin që të tregonte çelësin e kasafortës për të marrë paratë.

Në tentativë për të rezistuar, biznesmeni ka kafshuar një nga grabitësit në dorë, dhe në këmbë, por kjo i ka acaruar edhe më shumë ata duke e dhunuar. Pas dhunimit të biznesmenit, ata kanë marrë çelësin duke marrë më vete të gjitha paratë dhe sendet me vlerë dhe më pas janë larguar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...